SVĚŘTE SVŮJ ZRAK PROFESIONÁLŮM.  TEL.: 482 311 792

Refrakční operace

Vadí vám brýle na dálku nebo na čtení? Problém můžete vyřešit pomocí jednoduchého zákroku – refrakční operací. Metoda je jednoduchá a probíhá pomocí rychlé, bezpečné a nebolestivé výměny čočky v oku za speciální umělou čočku se speciální optikou. Tímto způsobem se dají korigovat všechny typy obvyklých vad, záleží pouze na vhodném výběru čočky.

Pokud pacient nosí brýle, které mu vadí, lze výměnou čočky v oku nutnost nošení brýlí odstranit. Výběrem vhodné čočky pro implantaci lze korigovat obvyklé vady, související jak s věkem, tak s neobvyklým tvarem oka. Takto lze korigovat většinu optických vad. Operace nepředstavuje žádné riziko. Provádí se bez narkózy, pouze v místním znecitlivění. Při zákroku se aplikují pouze anestetické kapky.

Postup operace při refrakčním zákroku je stejný, jako při operaci šedého zákalu. Před výměnou čočky se oko proměří a vypočte se optická hodnota nitrooční čočky, která zajistí po operaci optimální refrakční stav.  Tím umožníme pacientovi používat místo obvyklých dvou brýlí jedny nebo žádné, což závisí na  typu implantované čočky.

Objednat se nezávazně ke konzultaci

Feststellung einer Refraktion